MAPA FESTIVALU / JAK DO DĚTENIC / UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ / KORÁLKA-TYL / HISTORIE / OBEC DĚTENICE


DĚTENICKÉ DIVADLOVÁNÍ
je přehlídka amatérského divadla, pořádaná od roku 2012 obcí Dětenice s podporou místního divadelního souboru Korálka-TYL a Sboru dobrovolných hasičů v Brodku.

Na přehlídce vystupují amatérské soubory různého věku, ochotnické spolky, literárně dramatické kroužky, nebo i profesionální divadelníci. Mimo divadelní představení se na akci pořádá off-program v podobě workshopů, dílen, či koncertů.

Akce probíhá formou tří až čtyřdenního programu na přelomu září a října. Přehlídka je pro její účastníky nejen příležitostí porovnat úroveň svého divadelního projevu mezi kolegy na jevišti, ale také přátelským setkáním s dalšími divadelními nadšenci – proto je přehlídka oblíbená právě pro svou nezaměnitelnou rodinnou atmosféru.

Festival tvoří, spoluvytváří a podporují:
Radek “Kapitán” Vališka, Vojtěch Řehák, Juliána Vališková, Sbor dobrovolných hasičů Brodek, Zaměstnanci OÚ Dětenice, Ubytovna Osenice, dobrovolníci z řad místních obyvatel, Iveta Vališková a členové Korálka-TYL, žáci a pedagogové ZŠ Dětenice, Milan “Kapišto” Willinger, Lukáš Kubín, Stanislav Jakoubek, Pavel & Kristýna Fráňovi, Veronika Špačková, Eva Voláková, Petr Pochop, Eliška Štěpová, Vendula Melíšková, Martin Žantovský, všichni diváci, účastníci, herci, režiséři a další, kteří každý rok přispívají svým nadšením do celé akce. Děkujeme!